Şefkat Tepe yeni dizi STV

Şefkat Tepe yeni dizi STV

27 Kasım 2010 Cumartesi

Şefkat Tepe bu akşam Ana Haber'den hemen

"Denilir ki gelincikler şehitlerin olduğu yerlerde açarmış. Hepimiz birer gelincik olduk buralarda..."

Samanyolu Televizyonu ekranlarında saat 19:50'de ilk bölümü yayınlanacak "Şefkat Tepe" adlı dizinin çekimlerine bu sloganla başlandı.

"Şefkat Tepe" Türkiye'nin son otuz yılının en can yakıcı konusu, terörü anlatıyor. Terörün dağıttığı ailelerinin hayatlarına mercek tutuluyor. Dizi 1997 yılında Güneydoğu'da geçiyor.

Dizi oyuncuları
Acı Hayat, Pusat gibi dizilerle adını duyuran Osman Sınav'ın talebesi Abdülkadir Ceylan Ede'nin yönettiği dizide Mert Kılıç, Aslıhan Güner, Sabri Özmener, Ertuğrul Şakar, Hüseyin Erkanlı, Serkan Bilgili ve Korhan Fırat rol alıyor.

Terör olaylarının tavan yaptığı 1997 yılında yurdun dört bir yanındaki ailelere her gün acı haberler ulaşmaktadır. Gözyaşı her gün farklı bir evden ama aynı gerekçeyle akmaktadır. Askerler şehit olurken bölge halkı da terörden ciddi zararlar görmektedir. Evler yakılmakta, insanlar terör ya da devlet yanlısı diye sınıflandırılmakta küçük çocukları zorla dağa çıkarılmaktadır.

Bölgede büyüyen Serdar, Kara Harp Okulu'nun son sınıfındayken acı bir haber ile yıkılır. Köy teröristlerce basılmıştır ve hemen hemen tüm köylüler öldürülmüştür. Ölenler içinde Serdar Üstteğmen'in annesi, babası, amcası da vardır. Kız kardeşi ve sevdiği kız ise kayıptır. Üsteğmen Serdar okuldan birincilikle mezun olur. Artık hayatta tek başınadır. Üsteğmen Serdar büyüdüğü köye tayin olur ve macera başlar.

Şefkat Tepe bu akşam Ana Haber'den hemen sonra saat 19:50'de Samanyolu ekranlarına geliyor...0 yorum: